Emisiunea Survivor România este în plină desfășurare, însă mare parte din fanii show-ului sunt revoltați. Cele mai noi schimbări din economia emisiunii i-au revoltat pe telespectatori, care nu au ezitat și au criticat dur deciziile celor de la Pro TV. Concursul din Dominicană pare că a ajuns pe marginea prăpastiei, iar un nou sezon nu s-ar mai întrezări.
De ani de zile, emisiunea Survivor îi ține pe telespectatori lipiți de micile ecrane. Concursul din Dominicană era apreciat de români, însă de această dată producătorii show-ului pare că au făcut câțiva pași greșiți, care i-au revoltat pe telespectatori. Ce se întâmplă cu Survivor 2025?
(CITEȘTE ȘI: EL ESTE CÂȘTIGĂTORUL SURVIVOR 2025! S-A AFLAT CINE A PUS MÂNA PE BANII CELOR DE LA PRO TV)
Așa cum spuneam, fanii emisiunii Survivor i-au luat în vizor pe cei de la Pro TV. Sezonul din acest an a adus și câteva modificări în economia show-ului, iar unele dintre acestea nu au fost tocmai pe placul publicului. Pagina oficială de Facebook a emisiunii a fost luată cu asalt, iar internauții nu au ezitat să își exprime dezamăgirea.
Fanii show-ului din Dominicană sunt supărați și spun că Survivor și-a pierdut farmecul. Însă, una dintre cele mai mari nemulțumiri ale telespectatorilor este legată de schimbarea orei de difuzare.
„PRO TV, cred că ați terminat-o cu Survivor! Nu mai inspirați încredere, v-ați bătut joc de romanii!Nu vi se pare ora cam târzie pentru vizionarea emisiunii?”
„După cum se vede, e ultimul sezon. S-au alocat bani puțini, vezi traseele pe care concurează , toate pe uscat cu două barne, o plasă și mai nimic. Unde sunt traseele pe apă, trambulinele, platformele și multe alte care se desfășurau pe apă? Nu s-au deranjat să cheltuiască cine știe ce sume de bani pentru această competiție. Întrecerea cu acea groapă de noroi, unde să te tăvălești ca porcul, mi se pare de toată jene. Aia nu e întrecere sportivă, e umilire și degradare”
„Pro TV a transformat acest frumos joc Survivor într-o mascaradă…. fair play nu mai există, mâncătorie și vulgaritatea sunt la putere.”
„Pro TV vă bateți joc, nu vi se pare că ora de privit e foarte târzie.”
„Vă mai urmărește naiba la 23:30! Băgați filme de la 21:30 ca să ce?! Să plătească lumea Voyo, ha? A dat sărăcia în voi PRO TV?”, sunt câteva dintre cometariile din mediul online.
Toate aceste recenzii negative i-au făcut pe mulți să se întrebe dacă emisiunea Survivor va mai rămâne în grila de programe sau dacă Pro TV o să tragă obloanele peste show-ul din Dominicană.