Scandal dupa partida FC Vaslui-Astra, scor 2-1! Sotia lui Iulian Dima a fost menajera in casa lui Vasile Avram!

Publicat: 30/04/2012 | 00:00
SUSPICIUNE. Arbitrul Iulian Dima a fost acuzat pe nedrept ca ar fi favorizat pe Astra in partida cu FC Vaslui

Dinu Gheorghe l-a acuzat pe Adrian Porumboiu ca a intrat in cabina arbitrilor la pauza partidei FC Vaslui-Astra pentru a le cere socoteala. „Nu le-am reprosat nimic arbitrilor, am vorbit frumos”, s-a aparat finantatorul moldovenilor. Imediat, acesta a aruncat bomba, in speranta ca gestul sau de a discuta cu arbitrii intre reprize va fi dat uitarii: Fostul jucator al lui Dinamo a incercat sa intre prin alunecare la un adversar, a realizat ca nu mai are timp sa ajunga la minge, moment in care si-a retras picioarele. Viclean, jucatorul lui FC Vaslui a intrat intentionat in Patrascu, care s-a ales astfel cu al doilea cartonas galben si, implicit, cu eliminarea. Contactat telefonic, Vasile Avram a refuzat sa comenteze afirmatiile lui Adrian Porumboiu.