Pas greşit pentru FC Voluntari în lupta pentru play-off!

Publicat: 29/10/2017 | 08:00

Cea mai mare ocazie a primului mitan a aparţinut oaspeţilor în minutul 24, însă porarul Balauru a fost la post.

În partea secundă a întâlnirii, chiar dacă  Voluntariul a controlat ostilităţile, cei care au fost aproape de a marca aveau să fie tot oaspeţii, Măzărache trimiţând dintr-o poziţie ideală pe lângă poartă (min. 63).

Goalkeeperul lui Claudiu Niculescu şi-a salvat din nou echipa de la gol în minutul 68 când a respins peste poartă şutul lui Carabela. În minutul 72, Balauru a fost salvat de transersală la şutul lui Călinţaru.

Ultima mare ocazie a partidie a aparţinut ilfovenilor, portarul Drăghia reuşind cu o interenţie salatoare să menţină scorul la 0-0.

În urma rezultatului consemnat, FC Voluntari şi-a păstrat locul 9 în campionat cu 20 de puncte, în timp ce Juventus Bucureşti a rămas pe ultimul loc însă a mai adăugat un punct în dreptul său, lanterna având acum 8 puncte.

Iată echipele în FC Voluntari- Juentus Bucureşti, scor 0-0

FC Voluntari: Balauru- Filipov, Achim, Popescu, Acsinte- Lazăr, Novac (min. 57 Cernat)- Pârcălabu (min. 11Olteanu), Marinescu, Popadiuc (min. 70 Căpăţână)- Ivanovici.

Antrenor: Claudiu Niculescu

Juventus Bucureşti: Drăghia- Călinţaru, Wallace, Benga, Dima (min. 73 Petre)- Mihăescu, Sesar- Zaharia, Băjenaru, Carabela- Măzărache (min. 90+2 Ţâră).

Antrenor: Marin Barbu

Autor: Cristi P.