Ce i-ar spune George Simion lui Dumnezeu despre soția lui: ”Pitica aceasta...”
ALTCEVA cu Adrian Artene
Acasă » Exclusiv » Ozana Barabancea și-a dat în judecată propria firmă. Una dintre mize: un Peugeot 407, luat în leasing

Ozana Barabancea și-a dat în judecată propria firmă. Una dintre mize: un Peugeot 407, luat în leasing

De: Răzvan Scarlat 13/04/2021 | 23:30

Criza provocată de pandemia de COVID-19 i-a afectat inclusiv pe artiști, iar Ozana Barabancea a recurs, recent, la un gest surprinzător. Potrivit informațiilor CANCAN.RO, jurata de la “Te cunosc de undeva!” a demarat procedura de faliment a uneia dintre firmele pe care le deține, care a mers pe pierdere în ultimii ani. În continuare, vă prezentăm, în exclusivitate, toate detaliile.

Ozana Barabancea dă semne că a fost și ea afectată de pandemia de COVID-19, motiv pentru care s-a văzut nevoită să ia o decizie surprinzătoare pentru mulți. Potrivit surselor noastre, jurata de la “Te cunosc de undeva!” a înregistrat, la Tribunalul București, o acțiune împotriva propriei firme, Ozana Media SRL, vizând falimentul.

Ozana Media SRL, pe profit doar doi ani

Potrivit surselor CANCAN.RO, Ozana Media SRL, firmă unde artista este asociată cu 100%, ar fi avut profit doar doi ani, 2012 și 2013, ulterior societatea înregistrând pierderi. Înființată în urmă cu aproximativ 13 ani, compania, ce are ca obiecte de activitate interpretarea artistică și spectacolele, nu mai reprezintă o prioritate pentru Ozana Barabancea, fapt ce a determinat-o să solicite procedura de faliment. La fel, de altfel, ca și ANAF.

Ozana Barabancea, jurata de la „Te cunosc de undeva”

Miza acțiunii demarată de Ozana Barabancea o reprezintă inclusiv un Peugeot 407 Executive, cumpărat de artistă în leasing. Ar fi rămas fără acesta după ce nu și-ar mai fi plătit ratele timp de șase luni. În prezent, se mai așteaptă “dovada radierii autovehiculului şi dovada arhivării documentelor”, pentru ca procedura de faliment să ajungă în punctul final.

În plus, s-a ajuns până aici și pentru că Ozana Barabancea susține că ar fi împrumutat firma cu bani. Artista nu ar fi dispusă ca doar ANAF și unitățile bancare să intre în posesia bunurilor societății, își dorește să ajungă și ea la masa credală.

Ce spune legea

Art. 66 Cererile introductive | Lege 85/2014

Debitorul aflat în stare de insolvență este obligat să adreseze tribunalului o cerere pentru a fi supus dispozițiilor prezentei legi, în termen de maximum 30 de zile de la apariția stării de insolvență. La cererea adresată tribunalului va fi atașată dovada notificării organului fiscal competent cu privire la intenția de deschidere a procedurii insolvenței. (VEZI ȘI: JURATA DE LA ANTENA 1 A POSTAT MAI MULTE FOTOGRAFII MODIFICATE: „AȚI UITAT UNA FĂRĂ FILTRU”)

Dacă la data expirării termenului prevăzut la alin. (1) debitorul este angrenat, cu bună-credință, în negocieri extrajudiciare pentru restructurarea datoriilor sale, acesta are obligația de a adresa tribunalului o cerere pentru a fi supus dispozițiilor prezentei legi, în termen de 5 zile de la eșuarea negocierilor”, potrivit site-ului lege5.ro

Ozana Barabancea, război în instanță și cu fostul soț

Ozana Barabancea a divorțat de pianistul Sorin Terinte de aproximativ 17 ani. Nu și-a încheiat, însă, socotelile și au ajuns din nou în fața magistraților. Jurata de la “Te cunosc de undeva” s-ar fi supărat pe ex-partenerul de viață din cauza pensiei alimentare pentru cei doi copii și l-a chemat în fața instanței de judecată.

În august 2020, Ozana Barabancea a deschis împotriva lui Sorin Terinte, la Judecătoria Sectorului 3 din București, o acțiune al cărei obiect era “pensie întreținere”. Însă, la câteva săptămâni distanță, judecătorii au admis lipsa calității procesuale a Ozanei Barabancea. Din câte se pare, vedeta nu ar fi fost îndreptățită, în totalitate, să deschidă această acțiune în instanță.

(CITEȘTE ȘI: OZANA BARABANCEA, HĂRȚUITĂ PE INTERNET! ARTISTA A CERUT AJUTORUL POLIȚIȘTILOR: “TOȚI VOR RĂSPUNDE ÎN FAȚA LEGII”)

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la pont@cancan.ro, să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

Urmărește Cancan.ro pe Google News
Răzvan Scarlat este redactor la site-ul CANCAN.RO, care face parte din Grupul de Presă GÂNDUL. A avut prima tangență cu presa la vârsta de 23 de ani, când a început să scrie pentru fanatik.ro. Apoi a semnat articole pentru GOOOLSPORT și ZIUANEWS.RO. citeste mai mult
Parteneri
O mai ții minte pe Victoria Ruffo? Cum arată acum regina telenovelelor latino, la 62 de ani. Fanii au rămas uimiți
O mai ții minte pe Victoria Ruffo? Cum arată acum regina telenovelelor latino, la 62...
Raluca Zenga, apariție exotică într-un costum de baie cu o vedere generoasă, chiar în ziua de Paşte
Raluca Zenga, apariție exotică într-un costum de baie cu o vedere generoasă, chiar în ziua...
Doliu în Las Fierbinți! Actorul a murit de Paște
Doliu în Las Fierbinți! Actorul a murit de Paște
Un proprietar oferă o casă gratis, la țară, unei familii tinere. Care este singura condiție impusă de acesta și ce dotări are locuința
Un proprietar oferă o casă gratis, la țară, unei familii tinere. Care este singura condiție...
Fiul adoptiv al Luminiței Anghel, în stare de șoc! Ce a aflat David Pușcaș despre mama lui naturală și ce mesaj i-a transmis?: „Îmi este frică, nu poți să faci chestia asta singur. Vreau să...”
Fiul adoptiv al Luminiței Anghel, în stare de șoc! Ce a aflat David Pușcaș despre...
Mărturia medicului Papei Francisc, despre ultimele momente de viață ale Suveranului Pontif: „Am știut că nu mai era nimic de făcut”
Mărturia medicului Papei Francisc, despre ultimele momente de viață ale Suveranului Pontif: „Am știut că...
Conclavul este „înfricoșător”. Mărturia unui cardinal despre alegerea noului papă
Conclavul este „înfricoșător”. Mărturia unui cardinal despre alegerea noului papă
Ce a făcut papa cu banii economisiți înainte de a muri: „Aproape am rămas fără bani, însă mai am ceva în cont”
Ce a făcut papa cu banii economisiți înainte de a muri: „Aproape am rămas fără...
Ești obligat să oprești dacă un pieton e pe sensul opus? Regula pe linia de tramvai
Ești obligat să oprești dacă un pieton e pe sensul opus? Regula pe linia de...
Cât costă trei nopți de cazare în hotelurile vedetelor noastre, în minivacanța de 1 Mai 2025
Cât costă trei nopți de cazare în hotelurile vedetelor noastre, în minivacanța de 1 Mai...
Maria a murit de Paște, la slujba de Înviere. Femeia s-a prăbușit la pământ, în biserică. Ce i-a spus preotului înainte să moară:
Maria a murit de Paște, la slujba de Înviere. Femeia s-a prăbușit la pământ, în...
Carmen Harra, despre Săptămâna Luminată și Papa Francisc. Ce înseamnă, de fapt, această perioadă: “Nu moare, trăiește în veșnicie, pentru eternitate.”
Carmen Harra, despre Săptămâna Luminată și Papa Francisc. Ce înseamnă, de fapt, această perioadă: “Nu...
Ioana Tufaru, ceartă cu soțul:
Ioana Tufaru, ceartă cu soțul: "Mi-am făcut bagajele și am plecat. Nu mai suportam..." |...
Medicul Papei Francisc, despre ultimele clipe din viaţa Suveranului Pontif:
Medicul Papei Francisc, despre ultimele clipe din viaţa Suveranului Pontif: "L-am găsit cu ochii deschiși"
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Bubulino, de azi înainte vom face dragoste ca la Jocurile Olimpice!
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Bubulino, de azi înainte vom face dragoste ca la Jocurile Olimpice!
Calitate și preț BUN? Da, există! Top SMART TV-uri în România
Calitate și preț BUN? Da, există! Top SMART TV-uri în România
Cum SCAPI de ghinion dacă ai spart o oglindă
Cum SCAPI de ghinion dacă ai spart o oglindă
Singurul Papă care a refuzat asta! Nimeni, dar absolut nimeni nu s-ar fi gândit. Gestul făcut de Suveranul Pontif cu fix 152 de zile înainte să moară!
Singurul Papă care a refuzat asta! Nimeni, dar absolut nimeni nu s-ar fi gândit. Gestul...
Care e cea mai ieftină poliță RCA în 2025. Cât plătesc șoferii care au trecut de 50 de ani
Care e cea mai ieftină poliță RCA în 2025. Cât plătesc șoferii care au trecut...
Orașul în care poți să primești o casă fără să plătești nimic: „Tot ce ai nevoie este…”
Orașul în care poți să primești o casă fără să plătești nimic: „Tot ce ai...
Reguli noi la ITP și la înmatricularea mașinilor! Se introduc certificate digitale de înmatriculare şi de testare periodică a vehiculelor
Reguli noi la ITP și la înmatricularea mașinilor! Se introduc certificate digitale de înmatriculare şi...
Despărţire-șoc în showbiz! Părea cel mai sudat cuplu
Despărţire-șoc în showbiz! Părea cel mai sudat cuplu
Aventură la căldură! Like a Dragon Pirate Yakuza in Hawaii (Review)
Aventură la căldură! Like a Dragon Pirate Yakuza in Hawaii (Review)
Doliu în televiziune! A murit unul dintre cei mai iubiți și respectați actori ai generației de aur
Doliu în televiziune! A murit unul dintre cei mai iubiți și respectați actori ai generației...
Trei regiuni din România vor fi lovite de ciclonul ce a generat cod roșu în Europa
Trei regiuni din România vor fi lovite de ciclonul ce a generat cod roșu în...
Cum să te lași RAPID de fumat: Dragoș Pătraru dezvăluie „secretul”!
Cum să te lași RAPID de fumat: Dragoș Pătraru dezvăluie „secretul”!
Ce a putut păţi, chiar de sărbători, milionarul român care primeşte trei pensii de la stat!
Ce a putut păţi, chiar de sărbători, milionarul român care primeşte trei pensii de la...
Artista din România care și-a asumat relația cu o fată. Cum s-a filmat alături de noua ei iubită | VIDEO
Artista din România care și-a asumat relația cu o fată. Cum s-a filmat alături de...
Încă doi medici au fost găsiți fără viață. Misterul morților subite din spitale se adâncește. Ce s-a descoperit până acum
Încă doi medici au fost găsiți fără viață. Misterul morților subite din spitale se adâncește....
Ești obligat sau nu să oprești la trecerea de pietoni dacă persoana care traversează se află pe sensul opus? Ce spune Codul Rutier, de fapt, inclusiv când există și o linie de tramvai
Ești obligat sau nu să oprești la trecerea de pietoni dacă persoana care traversează se...
Când se spală în Săptămâna Luminată, fără să fie păcat. Zilele în care nu ai voie să faci nimic
Când se spală în Săptămâna Luminată, fără să fie păcat. Zilele în care nu ai...
A știut ce urmează? Mesajul straniu trimis de Laura Stoica cu puțin timp înainte să își piardă viața: „N-am să mor săracă și urâtă”
A știut ce urmează? Mesajul straniu trimis de Laura Stoica cu puțin timp înainte să...
×