La un pas de intaia prima a sezonului. Stelistii au scapat printre degete cate 3.000 de euro

Publicat: 12/12/2011 | 00:00
Evolutie. Intrati pe parcursul reprizei a doua, fratii Costea au fost la un pas sa aduca trei puncte pentru Steaua. Mihai a egalat printr-o executie acrobatica, iar Florin a fost la un pas de golul doi, printr-un procedeu asemanator

Seria buna a „ros-albastrilor”, care a culminat cu succesul din „Stefan cel Mare”, a reusit sa-l impresioneze chiar si pe Gigi Becali. Patronul Stelei era hotarat sa-si incalce principiul de a da prime doar cand echipa e pe primul loc si le-a promis jucatorilor cate 3.000 de euro pentru un succes cu CFR Cluj. Seria incredibila de ratari a facut, totusi, ca Brandan si colegii sai sa nu ia primul bonus financiar din acest sezon. Chiar daca nu a mai scos banii de prime, Gigi Becali a tinut sa-si felicite jucatorii pentru evolutie si i-a asigurat ca vor avea salariile la zi de sarbatori. Oaspetii au si ei motive de regrete. Conform regulamentului de ordine interioara, o victorie in deplasare intr-un derby este recompensata cu 5.000 de euro pentru fiecare fotbalist. Le-a promis fratilor Costea ca-i pastreaza Imediat dupa egalul cu CFR Cluj, scor 1-1, Gigi Becali a mers la vestiare pentru a discuta cu jucatorii. Primul pe care l-a abordat a fost chiar autorul golului stelist, Mihai Costea, pe care l-a felicitat. „Ti-am zis eu la pauza ca intri si marchezi. Ai vazut? Bravo!”, i-a transmis Becali lui Costea cel mic, dupa care l-a bagat in seama si pe Florin. „Sa stati linistiti ca nu pleaca niciunul dintre voi de la echipa. Mai zic si eu, asa, declaratii pentru presa. Dar o sa ramaneti amandoi la Steaua pentru ca aveti valoare”, le-a transmis Becali celor doi frati.