I-a batut rau si Dinamo 2

Publicat: 16/04/2009 | 00:00

RENASCUT. Ianis Zicu a revenit cu succes in primul .11. al lui Dinamo, el contribuind decisiv la autogolul lui Perja, care a adus egalarea Rapidul a pierdut lamentabil, cu 4-2, in fata unei echipe Dinamo alcatuita in mare parte din rezerve. Rednic i-a dat o noua lectie fostului sau secund din Giulesti, Marian Rada. Sorin Chiriac Meciul a inceput cu mari emotii, Copos boicotand roz-bombonul. Pana la urma, giulestenii s-au echipat in visiniu si parea ca le prieste, Lazar deschizand scorul dupa doar zece minute, cu un sut plasat pe langa rezerva Dolha. De altfel, Rednic a mizat, mai degraba, pe o echipa a doua, cu jucatori ca Zicu, Mitea, Izvoranu, Bostina sau Goian. Totusi, cei care au gresit ca niste incepatori au fost rapidistii, Perja inscriindu-si un autogol demn de cascadorii rasului. 1-1 si jocul era relansat. Minutele s-au scurs plictisitor, pana in minutul 37, cand Bostina ne-a trezit cu un sut senzational in vinclu portii lui Marinescu. Repriza a doua a fost doar o cursa de urmarire a rapidistilor, care au parut neputinciosi in atac. Pe contraatac, Niculae a facut instructie cu apararea giulesteana si a dus pe Dinamo in semifinale. Golul lui Andrade nu i-a mai putut consola pe fani din Grant, care inainte de meci erau convinsi ca jocurile sunt deja facute pentru ca Rapidul sa se califice.