Gigi şi-a ales ţinta după 1-1 cu CFR: „Filip a dormit pe teren!”

Publicat: 11/02/2018 | 07:00

Acesta a fost criticat vehement de Becali, iar schimbarea de la pauză nu ar fi întâmplătoare.

Să spunem rezultat echitabil, au jucat două echipe, una tehnică şi una de război. Dumnezeu e drept şi când munceşti mult îţi dă. Şi ăiI-a dat lui CFR un punct pentru muncă. Noi am luat un gol pe o greşeală de portar, trebuia să boxeze mingea, nu să o prindă aşa. E tânăr, oricine putea să greşească aşa. Poate să înveţe din greşeala asta. Filip a fost depăşit la toate fazele, aştepta, dormea pe teren. Aştepta adversarul să ia mingea. Dar am demonstrat că suntem mai valoroşi, am avut totuşi faze, a doua repriză ei nu au mai ajuns la poartă. Valoare avem, s-a văzut. Nu ne-au lăsat să jucăm deloc, asta este mâna lui Dan Petrescu. A antrenat bine echipa, au legat mai mult decât noi. Una peste alta eu sunt mulţumit”, a declarat Gigi Becali.

Partida FCSB- CFR Cluj, meci disputat în runda a XXIV-a a Ligii I s-a terminat 1-1. Pentru ardeleni a marcat Vinicius în minutul 33, acesta profitând de o gafă a lui Vlad, în timp ce pentru roş-albaştri a punctat Budescu de la punctul cu var în urma unui penalty obţinut de Florin Tănase în minutul 76.