Galatasaray redescoperă gustul succesului în Super Lig!

Publicat: 25/12/2021 | 21:57

Cu Alexandru Cicâldău, a fost suspendat pentru acest meci din cauza cumulului de cartonaşe galbene și cu Olimpiu Moruțan pe teren din minutul 73, Galatasaray Istanbul a învins-o cu 2-0 acasă pe Antalyaspor, într-un meci din etapa a 19-a a campionatului Turciei.

Grație acestui succes, echipa pregătită de Fatih Terim a pus capăt unei serii de șapte meciuri consecutive fără victorie în Super Lig, acesta fiind al șaptelea succes stagional.

Golurile au fost marcate de Sofiane Feghouli, în minutul 45+1, şi Kerem Akturkoglu (min. 52). Galatasaray venea după patru egaluri şi trei înfrângeri în ultimele şapte partide de campionat.

După meciurile disputate în acastă etapă, Galatasaray se află pe locul 10 cu 27 de puncte, la 19 puncte de liderul Trabzonspor. Diferența echipei lui Moruțan și Cicâldău față de locul 4 pe care se află Fenerbahce este de doar cinci lungimi.

Ultimele două partide din runda a 19-a din Super Lig vor avea loc luni între Konyaspor – Beșiktaș și Kayserispor – Sivasspor.