Dulcea răzbunare a „Leului”: „Toate se plătesc în viață!”

Publicat: 05/03/2020 | 11:31

Leo Grozavu, antrenorul principal al formației Sepsi OSK Sf. Gheorghe, nu a ratat șansa de a le da peste nas „lupilor galbeni” după ce formația sa a învins Petrolul Ploișeti cu scorul de 1-0 pe „Ilie Oană” într-un meci din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României.

Vulcanicul tehnician a plecat cu scandal de la Ploiești după ce a intrat în conflict cu fanii găzarilor. Acum, după ce s-a răzbunat, Leo Grozavu a trimis săgeţi către suporteri, cărora le-a reproşat că îi strigau demisia și l-au contestat atunci când echipa mergea bine şi marca multe goluri.

„N-a avut lumea răbdare. Mie îmi pare rău că se întâmplă. Vedeţi că eu, după vreo 12 etape, aveam date nu ştiu câte goluri, iar după 6 goluri, pe teren propriu îmi striga lumea demisia. Vedeţi că astea se plătesc în viaţă. Când îţi strigă lumea, după ce dai 6 goluri acasă, demisia, deja înseamnă că ai o problemă. Doamne Doamne îţi mai dă una aşa, după cap. Rezultate slabe eu nu cred că am avut. Eu n-am ştiut că după 12 etape trebuie să promovez. Dacă ştiam aşa, nici nu mai veneam la Ploieşti. Şi când te înjură lumea, înseamnă că ai însemnat ceva, dacă te-a înjurat. Că dacă ai trecut ca răţuşca prin apă, nu te bagă nimeni în seamă”, a declarat Leo Grozavu, la finalul partidei pe care Sepsi OSK Sf. Gheorghe a câștigat-o în fieful Petrolului.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Dumiter în minutul 35. Astfel, Sepsi se va afla în urne la tragerea la sorți a semifinalelor Cupei României unde s-au mai calificat Dinamo după 1-0 cu Clinceni și Poli Iași care a trecut de Universitatea, scor 3-2.

În ultimul sfert de finală a Cupei României, astăzi de la ora 20:00 la Sibiu, FC Hermannstadt se va duela cu FCSB.