Dramă în lumea tenisului! Un fost campion a murit la vârsta de 47 de ani!

Publicat: 09/06/2018 | 17:33

Fostul campion de tenis de masă a fost răpus de o boală foarte gravă cu care s-a luptat în ultima perioadă. Revisz Romulus s-a stins din viaţă la vârsta de 47 de ani.(CITEȘTE ȘI:  CANCAN.RO TRANSMITE LIVE TEXT SUPER-FINALA DE LA ROLAND GARROS! HALEP A PIERDUT PRIMUL SET!)

Revisz Romulus a început să se confrunte cu probleme de sănătate încă din septembrie 2015. A fost internat la spital cu dureri mari de cap. Totul s-a complicat în luna aprilie a acestui an, când a ajuns în stare gravă la un spital din Ludwigsburg. A fost diagnosticat cu cancer la creier. Revisz Romulus era căsătorit şi avea doi copii: o fată şi un băiat. Acesta a plecat din România în 1989, când avea numai 19 ani.  Sportivul a devenit campion de tenis de masă şi a câştigat o mulţime de medalii în cadrul mai multor competiţii.(NU RATA, AICI: SOCRUL LUI IRI AMENINȚĂ CĂ-ȘI ”DEZMOȘTENEȘTE” FIICA: ”GHEORGHIȚĂ REFUZĂ SĂ ACCEPTE O ASEMENEA RELAȚIE!”)