Dinamo a scapat de o grija

Publicat: 28/02/2008 | 00:00

Surpriza de proportii in primul sfert de finala al Cupei Romaniei. Dinamo a capotat, la Urziceni, in fata Daciei Mioveni, scor 0-1 (0-0), si a parasit a doua competitie a tarii. „Cainii” au inceput prost meciul si, in minutul 5, mijlocasul Andrei Margaritescu a primit cartonasul rosu, dupa ce a ripostat nepermis la un fault de joc. In minutul 20, elevii lui Talnar au beneficiat de un penalty, dar Danciulescu a trims peste poarta. Jocul a fost anost, doar deciziile lui Tiberiu Lajos incalzind atmosfera. Lovitura de gratie a fost aplicata in minutul 56, cand nou intratul Chihaia a fost faultat de Moti, in careu, Lajos a acordat penalty, iar Robert Neagoe l-a executat pe Lobont. Dacia Mioveni s-a calificat, in premiera, in semifinalele Cupei Romaniei. (S.S.)