Biletul zilei: Riscuri mici, cu două ponturi pe favorite! Vezi selecţiile »

Publicat: 03/12/2017 | 07:00

Liderul ierarhiei din Belgia joacă, în runda a 17-a, în fief-ul ultimei clasate. Eupen a adunat doar 10 puncte până în prezent, conducând însă detaşat în statistica celor mai slabe apărări din Pro League: 41 de goluri încasate (medie de 2.5/meci)! La polul opus, Brugge s-a impus în 13 din cele 16 etape, marcând 36 de goluri. În turul sezonului, pe 8 august, Brugge a dispus de Eupen cu scorul de 3-1. Mizăm pe o nouă evoluţie solidă a oaspeţilor, dar pariem precaut: Brugge câştigă cel puţin o repriză.

În confruntarea FCSB – Juventus, pontul este simplu: succes al gazdelor la 2 sau mai multe goluri diferenţă. Trupa lui Dică este în uşoară creştere, după victoria clară repurtată la Timişoara, în cupă. În plus, în 9 meciuri acasă, neînvinsă, FCSB a adunat 21 de puncte, cu golaveraj 21-5. Juventus, prima echipă matematic în play-off, vine după eşecul umilitor de pe teren propriu, 0-5 cu Concordia Chiajna. 12 eşecuri au bucureştenii în 19 etape, 7 în 9 meciuri ”afară”, acolo unde au şi încasat 18 din cele 36 de goluri.

Biletul zilei:

19:00, Eupen – Club Brugge, Club Brugge sa castige cel putin o repriza, cota 1.27
20:45, FCSB – Juventus Bucuresti, FCSB -1.5 goluri, cota 1.63

Autor: Sabin P.