Bayern a spulberat Beşiktaş sub ochii lui Haţegan!

Publicat: 21/02/2018 | 12:53

Bayern Munchen a zdrobit în turul optimilor Champions League formaţia Beşiktaş Istanbul, scor 5-0 (1-0), într-un meci arbitrat de românul Ovidiu Haţegan. Centralul din Arad a avut o decizie grea în debutul partidei, arătându-i la scorul de 0-0 cartonaşul roşu după numai 16 minute de joc fotbalistului oasepţilor Vida după un fautl al acestuia în poziţie de ultim apărător. Cu un om mai mult pe teren, Bayern a făcut legea şi a reuşit să deschidă scorul până în pauză prin Muller (min. 43). În actul secund nemţii au predat o adevărată lecţie d fotbal, punctând încă de patru ori. Muller şi Levandovski cu câte o dublă şi Coman au stabilit scorul final al partidei, semnând practic calificarea nemţilor în turul următor al Champions League.

În cel de-al doilea meci disputat aseară în turul optimilor Champions League, Chelsea şi Barcelona au terminat nedecis 1-1 (0-0) pe „Stanford Bridge”, amânând pentru retur deznodământul calificării.

Cele două goluri ale partidei din Anglia au fost marcate în al doilea mitan. Willian a deschis scorul londonezi după ce în prima reriză a trimis mingea de două ori în bară, după care Messi a egalat, starul catalanilor profitând de o greşeală mare în defensiva echipei pregătite de Antonio Conte.

Astăzi de la ora 21:45 vor avea loc ultimele două partide din manşa tur a optimilor de finală ale ediţiei din acest an a Champions League.  În Ucraina, Şahtior se va duela cu AS Roma în timp ce în Spania pe arena „Ramón Sánchez Pizjuán”  Sevilla va primivizita „diavolilor” de la Manchester United.