DUREREA care i-a măcinat o viață pe CORNELIA și LUPU REDNIC: „Am zis că mă topesc atunci”
ALTCEVA cu Adrian Artene
Acasă » Showbiz » Showbiz intern » Mihai Bobonete a făcut anunțul după 15 ani de căsnicie: ”Am trăit separat”

Mihai Bobonete a făcut anunțul după 15 ani de căsnicie: ”Am trăit separat”

De: Irina Vlad 09/03/2024 | 15:02
Mihai Bobonete a făcut anunțul după 15 ani de căsnicie: ”Am trăit separat”
Mihai Bobonete și Cătălin sunt căsătoriți de 15 ani/ sursă foto: Instagram

Într-un moment de sinceritate, Mihai Bobonete a vorbit despre relația pe care o are cu soția sa, Cătălina. Cei doi se cunosc de o viață, s-au căsătorit în urmă cu 15 ani și au doi copii împreună – Octavian și Maria. Juratul de la Românii au talent a dat din casă detalii despre viața de cuplu și a recunoscut că au existat și momente în care au fost separați. 

Mihai Bobonete și Cătălina se cunosc de peste 30 de ani, însă au decis să-și unească destinele în urmă cu 15 ani – în anul 2009. Actorul din Las Fierbinți a vorbit despre relația pe care o are cu mama copiilor lui și a mărturisit că, deși se cunosc de atâția ani, au existat perioade în care au trăit viețile separat.

Citește și: CÂT COSTĂ CEASURILE LUI MIHAI BOBONETE, DIN LAS FIERBINȚI. AMBELE PIESE SUNT FOARTE APRECIATE DE SPECIALIȘTI

Mihai Bobonete: ”Am avut ani în care am trăit separat”

Lucrurile nu au fost prea roz nici în momentul în care au devenit părinți. Mihai Bobonete și Cătălina au avut tendința de a se neglija unul pe celălalt, concentrându-se pe nevoile celor mici, consecințe care s-au resimțit din plin în viața amoroasă. În timp, cu multă răbdare și iubire, cei doi soți au învățat cum să gestioneze micile tensiuni, să lase de la ei – atunci când era cazul și să aleagă calea cea mai sigură pentru reechilibrarea relației.

”Am mai spus asta, nu suntem împreună de 30 de ani, ne știm de 30 de ani și am fost împreună tot timpul ăsta, dar am avut și ani de zile în care am trăit viețile separat. Suntem căsătoriți cu acte din 2009 și cred eu sau îmi place să cred că de 30 de ani suntem prieteni foarte buni și suntem două suflete-pereche care au învățat unul de la celălalt ce înseamnă bunătatea, devotamentul și acceptarea.

Noi, ca și restul părinților, am avut momente în care ne-am mai neglijat unul pe celălalt atunci când copiii erau mai mici, mai mult eu pe Cătălina decât ea pe mine, dar sper că m-a iertat. Cred că așa este în toate relațiile de lungă durată, evoluția fiecăruia în parte afectează evoluția cuplului în anumite momente, dar întotdeauna trebuie găsită măsura corectă. Dacă fiecare lasă de la el câte puțin, iar la final, balanța se echilibrează, atunci se poate merge înainte, indiferent de trecut. Cred că iertarea și bunătatea sunt cele două ingrediente care, adunate, conferă succesul în situațiile tensionate într-un cuplu”, a declarat Mihai Bobonete pentru revista Viva!

Mihai Bobonete, cu soția și cei doi copii ai lor

Comediantul a mai mărturisit că acum relația lor a ajuns la un alt nivel. Cei doi copii ai lor au crescut, fapt ce le conferă o mai multă libertate atunci când vine vorba de timpul petrecut în doi. Ca aproape în orice cuplu, Bobonete și Cătălin își permit acum să profite mai mult de momentele în care evadează împreună din cotidian. Pe lângă asta, ori de câte ori are ocazia, actorul nu ezită să-și surprindă iubita cu gesturi romantice.

”Momentele în doi sunt foarte valoroase și necesare pentru o înțelegere mai bună în cuplu și trebuie de fiecare dată găsit timp și bunăvoință ca ele să se întâmple. DA, îmi place să-i fac surprize romantice Cătălinei și câteodată să-i mai pun un zâmbet pe față, dăruindu-i câte ceva. Octavian și Maria sunt doi copii minunați care au crescut împăturiți în dragostea și atenția noastră, și acum, fiind mai măricei, ne permit mai des să ne permitem și noi doi, eu și Cătălina, momente în care să evadăm doar împreună din cotidian sau să mai facem și câte o activitate pentru noi, și pentru asta le sunt recunoscător”, a încheiat actorul pentru sursa citată.

Citește și: SERIALUL FENOMEN LAS FIERBINȚI SE TERMINĂ ÎN 2025! MIHAI BOBONETE A FĂCUT O PREVIZIUNE NEAȘTEPTATĂ DESPRE VIITORUL FILMULUI

Urmărește Cancan.ro pe Google News
Irina Vlad este absolventă a Facultății de Jurnalism, Universitatea Hyperion din București și activează în prea online de 2 ani. În prezent este redactor al publicației CANCAN.RO, site ce face parte din Grupul de Presă GÂNDUL. Contact: [email protected]
Parteneri
Daniela Crudu a ajuns piele și os, după două nașteri! Imaginile care i-au șocat pe fanii săi
Daniela Crudu a ajuns piele și os, după două nașteri! Imaginile care i-au șocat pe...
FOTO. Cristi Borcea, pe lista de cuceriri a lui Laurette! „Se supără soția lui”
FOTO. Cristi Borcea, pe lista de cuceriri a lui Laurette! „Se supără soția lui”
Cei mai obraznici 'iepuraşi' din România. Poze de colecție cu Andreea Bălan, Anda Adam, Lavinia Pârva
Cei mai obraznici 'iepuraşi' din România. Poze de colecție cu Andreea Bălan, Anda Adam, Lavinia...
Care sunt cele mai „inutile” facultăți din România. Cu greu îți găsești job după finalizarea studiilor: „Cu mâna pe inimă”
Care sunt cele mai „inutile” facultăți din România. Cu greu îți găsești job după finalizarea...
Monalisa Liuba a avut o presimțire TERIFIANTĂ în ziua în care a murit pe masa de operație! DEZVĂLUIRI ȘOCANTE
Monalisa Liuba a avut o presimțire TERIFIANTĂ în ziua în care a murit pe masa...
Comuna din România unde nu s-a mai născut niciun copil în ultimii 12 ani: Satele care o alcătuiesc au o poveste inedită
Comuna din România unde nu s-a mai născut niciun copil în ultimii 12 ani: Satele...
VIDEO Prima apariție a lui Klaus Iohannis după demisie. Unde a fost văzut fostul președinte
VIDEO Prima apariție a lui Klaus Iohannis după demisie. Unde a fost văzut fostul președinte
O nouă metodă de fraudă pe Whatsapp. Escrocii preiau contul celui înșelat pentru a păcăli alți utilizatori
O nouă metodă de fraudă pe Whatsapp. Escrocii preiau contul celui înșelat pentru a păcăli...
2025: Permis auto anulat pe motiv medical. Cum poți reclama un șofer care nu ar trebui să conducă?
2025: Permis auto anulat pe motiv medical. Cum poți reclama un șofer care nu ar...
Crimă pasională în Dolj! Un bărbat a fost ucis de fostul soț al iubitei sale. Femeia a sărit pe geam
Crimă pasională în Dolj! Un bărbat a fost ucis de fostul soț al iubitei sale....
Crimă din gelozie, în Dolj! Un bărbat l-a ucis pe actualul iubit al fostei soții, în casa acesteia. Victima venise să îi aducă flori iubitei
Crimă din gelozie, în Dolj! Un bărbat l-a ucis pe actualul iubit al fostei soții,...
VIDEO Culiță Sterp, despre anii în care tatăl său a stat la închisoare. Ce își mai amintește artistul de la acea vârstă. „M-a afectat destul de mult. Asta a fost viața noastră atunci.”
VIDEO Culiță Sterp, despre anii în care tatăl său a stat la închisoare. Ce își...
Victor Dorobanțu, roman care joacă în “Wednesday
Victor Dorobanțu, roman care joacă în “Wednesday", vorbește în premieră despre iubita sa: “M-a abordat...
Filmul crimei din Dolj. Orbit de gelozie, un bărbat l-a ucis pe iubitul fostei soţii. Tânărul urma să îşi sărbătorească azi ziua de naştere
Filmul crimei din Dolj. Orbit de gelozie, un bărbat l-a ucis pe iubitul fostei soţii....
BANCUL ZILEI. Bubulina: - I-am zis soțului că aseară am călcat strâmb!
BANCUL ZILEI. Bubulina: - I-am zis soțului că aseară am călcat strâmb!
Parkside pentru mașina ta: Ce găsești la Lidl sub 220 lei
Parkside pentru mașina ta: Ce găsești la Lidl sub 220 lei
O planetă mai BUNĂ decât Pământul, la o aruncătură de băț
O planetă mai BUNĂ decât Pământul, la o aruncătură de băț
„Când îți clădești fericirea pe nefericirea unei persoane, ea fiind chiar fiica ta...”. Ioana Ginghină tună și fulgeră după nunta lui Alexandru Papadopol cu Cristiana Luca
„Când îți clădești fericirea pe nefericirea unei persoane, ea fiind chiar fiica ta...”. Ioana Ginghină...
Cum se face, de fapt, poprirea în cazul salariaților cu datorii. Nimeni nu are voie să-ți oprească mai mult din venituri
Cum se face, de fapt, poprirea în cazul salariaților cu datorii. Nimeni nu are voie...
Zodiac chinezesc pentru luni, 17 februarie 2025. Cocoșul reia un proiect vechi
Zodiac chinezesc pentru luni, 17 februarie 2025. Cocoșul reia un proiect vechi
Verdict clar pentru Călin Georgescu. Cum ar putea CCR să invalideze candidatura sa
Verdict clar pentru Călin Georgescu. Cum ar putea CCR să invalideze candidatura sa
Ce mare a crescut băieţelul lui Reghecampf şi al Corinei Caciuc! Liam seamănă leit cu celebrul antrenor, dar a moştenit un detaliu special de la mama sa FOTO
Ce mare a crescut băieţelul lui Reghecampf şi al Corinei Caciuc! Liam seamănă leit cu...
Jocuri gratuite oferite în februarie. Oferte pentru PC, săptămânal
Jocuri gratuite oferite în februarie. Oferte pentru PC, săptămânal
JD Vance şi Elon Musk provoacă tensiuni în Germania prin apărarea extremei drepte
JD Vance şi Elon Musk provoacă tensiuni în Germania prin apărarea extremei drepte
Se cere anchetarea lui Călin Georgescu: Asta e pușcărie! Cel mai teribil semnal
Se cere anchetarea lui Călin Georgescu: Asta e pușcărie! Cel mai teribil semnal
Puțini știu de acest loc de vis. E chiar în mijlocul Capitalei
Puțini știu de acest loc de vis. E chiar în mijlocul Capitalei
Ninge în martie în București? Meteorologii ACCUWEATHER au modificat radical prognoza pentru luna viitoare
Ninge în martie în București? Meteorologii ACCUWEATHER au modificat radical prognoza pentru luna viitoare
Magnatul român care le-a cerut socrilor o maşină şi o sumă de bani pentru a da drumul unei afaceri a ajuns acum la fel de bogat ca Ion Ţiriac
Magnatul român care le-a cerut socrilor o maşină şi o sumă de bani pentru a...
Nativii binecuvântați de Divinitate în a doua jumătate de februarie 2025. Norocul va fi alături de ei
Nativii binecuvântați de Divinitate în a doua jumătate de februarie 2025. Norocul va fi alături...
Alexandru Papadopol spune
Alexandru Papadopol spune "DA" chiar de Ziua Îndrăgostiților. Primele imagini de la cununia civilă: "Ce...
Cum se face partajul judiciar în 2025. Modalitatea prin care se împart bunurile deținute în comun
Cum se face partajul judiciar în 2025. Modalitatea prin care se împart bunurile deținute în...
Drumul din România care te lasă fără cuvinte. E plin de serpentine, peisaje de vis și obiective la tot pasul. Are asfalt ca-n palmă și nu sunt oameni mulți pe el
Drumul din România care te lasă fără cuvinte. E plin de serpentine, peisaje de vis...
Împăcarea anului în România. Mihai Bendeac ar putea reveni la Antena 1. Actorul a trecut peste scandalul din trecut
Împăcarea anului în România. Mihai Bendeac ar putea reveni la Antena 1. Actorul a trecut...
×