DUREREA care i-a măcinat o viață pe CORNELIA și LUPU REDNIC: „Am zis că mă topesc atunci”
ALTCEVA cu Adrian Artene
Acasă » Știri » Știri interne » Un barbat internat la Psihiatrie dupa ce si-a ucis mama a fugit din spital

Un barbat internat la Psihiatrie dupa ce si-a ucis mama a fugit din spital

De: Cancan 04/04/2012 | 00:00
Un barbat internat la Psihiatrie dupa ce si-a ucis mama a fugit din spital
Un barbat din Ploiesti suspectat ca si-a ucis mama si internat, la cererea Tribunalului Prahova, la Spitalul de Neuropsihiatrie "Voila" din Campina a fugit din unitatea medicala.

Un barbat din Ploiesti suspectat ca si-a ucis mama si internat, la cererea Tribunalului Prahova, la Spitalul de Neuropsihiatrie "Voila" din Campina a fugit din unitatea medicala.

Politia Prahova cauta un barbat care marti dupa-amiaza, in jurul orei 14.00, a fugit din Spitalul de Neuropsihiatrie din Campina, unde fusese internat in urma unei dispozitii a Tribunalului Prahova, fiind urmarit penal intr-un dosar in care este suspectat de omor calificat si deosebit de grav.

Managerul Spitalului de Neuropsihiatrie „Voila”, Gabriel Tintarescu, a declarat ca pacientul era internat din data de 26 ianuarie. Tintarescu a explicat ca, imediat dupa internare, timp de aproximativ o luna, pacientul a stat intr-o camera de siguranta, unde sunt cazati bolnavii violenti.

Managerul spitalului a precizat ca dupa o luna in care pacientul a stat sub tratament si terapie intr-o astfel de camera, in urma evaluarilor psihiatrice s-a considerat ca simptomatologia „s-a remis”, iar barbatul a trecut intr-o alta zona, intermediara, in care pacientii sunt spravegheati mai atent, zona care nu este nici camera de siguranta, dar nici zona libera.

„In terapie s-a remis simptomatologia, pacientul a fost scos la socializare, s-a integrat in mediul din spital”, a spus managerul spitalului. Acesta a precizat ca spitalul are 21 de pavilioane care se intind pe 12 hectare, iar pavilionul in care era internat bolnavul „nu este puscarie”.

Tintarescu a mai spus ca in prezent aproximativ 500 de pacienti sunt internati la Spitalul de Neuropsihiatrie „Voila” si ca numarul supraveghetorilor este insuficient.

Potrivit datelor furnizate de Politia Prahova, semnalmente fugarului sunt: inaltime 1,80 metri, greutate 60 kilograme, constitutie astenica, par carunt, poarta barba si mustata. In momentul in care a fugit din spital, barbatul era imbracat cu pijama si halat de spital de culoare gri.

Urmărește Cancan.ro pe Google News
Parteneri
Daniela Crudu a ajuns piele și os, după două nașteri! Imaginile care i-au șocat pe fanii săi
Daniela Crudu a ajuns piele și os, după două nașteri! Imaginile care i-au șocat pe...
FOTO. Raluca Zenga, absolut spectaculoasă. Cum arată la 5 ani de la divorțul de Walter
FOTO. Raluca Zenga, absolut spectaculoasă. Cum arată la 5 ani de la divorțul de Walter
Cei mai obraznici 'iepuraşi' din România. Poze de colecție cu Andreea Bălan, Anda Adam, Lavinia Pârva
Cei mai obraznici 'iepuraşi' din România. Poze de colecție cu Andreea Bălan, Anda Adam, Lavinia...
Zidarul care a devenit un tenor celebru la nivel internațional. Cum arată și cu ce se ocupă acum „Pavarotti din Carpați”
Zidarul care a devenit un tenor celebru la nivel internațional. Cum arată și cu ce...
Exclusiv | Alexandru Papadopol cununie în biserică, în mare secret. AVEM IMAGINILE! Cum arăta mireasa Cristiana și cine au fost nașii
Exclusiv | Alexandru Papadopol cununie în biserică, în mare secret. AVEM IMAGINILE! Cum arăta mireasa...
Comuna din România unde nu s-a mai născut niciun copil în ultimii 12 ani: Satele care o alcătuiesc au o poveste inedită
Comuna din România unde nu s-a mai născut niciun copil în ultimii 12 ani: Satele...
Departamentul secret al lui Putin de asasinate în Europa. Cine face parte din SSD și cine e la conducere
Departamentul secret al lui Putin de asasinate în Europa. Cine face parte din SSD și...
North Sentinel, unul dintre ultimele mari mistere de pe Pământ. Nicio persoană care a pășit pe țărm nu s-a mai întors de pe insulă
North Sentinel, unul dintre ultimele mari mistere de pe Pământ. Nicio persoană care a pășit...
2025: Ești obligat să folosești luminile de avarie în coloană? Ce amendă riști
2025: Ești obligat să folosești luminile de avarie în coloană? Ce amendă riști
Laurențiu Reghecampf a cerut-o în căsătorie pe Corina Caciuc! Partenera antrenorului nu și-a putut stăpână lacrimile de bucurie
Laurențiu Reghecampf a cerut-o în căsătorie pe Corina Caciuc! Partenera antrenorului nu și-a putut stăpână...
Crimă din gelozie, în Dolj! Un bărbat l-a ucis pe actualul iubit al fostei soții, în casa acesteia. Victima venise să îi aducă flori iubitei
Crimă din gelozie, în Dolj! Un bărbat l-a ucis pe actualul iubit al fostei soții,...
Problemele de sănătate cu care se confruntă Cristina Șișcanu în ultimele zile. Ce soluție a găsit vedeta, în zilele petrecute în Italia.  “Nu vreau să vă spun ce durere de gât am avut.”
Problemele de sănătate cu care se confruntă Cristina Șișcanu în ultimele zile. Ce soluție a...
Monalisa Liuba a avut o presimțire TERIFIANTĂ în ziua în care a murit pe masa de operație! DEZVĂLUIRI ȘOCANTE
Monalisa Liuba a avut o presimțire TERIFIANTĂ în ziua în care a murit pe masa...
Ponturi pentru antreprenorii aflaţi la început de drum. Ce faci când porneşti de la zero într-o afacere
Ponturi pentru antreprenorii aflaţi la început de drum. Ce faci când porneşti de la zero...
BANCUL ZILEI. Bubulina: - I-am zis soțului că aseară am călcat strâmb!
BANCUL ZILEI. Bubulina: - I-am zis soțului că aseară am călcat strâmb!
Parkside pentru mașina ta: Ce găsești la Lidl sub 220 lei
Parkside pentru mașina ta: Ce găsești la Lidl sub 220 lei
O planetă mai BUNĂ decât Pământul, la o aruncătură de băț
O planetă mai BUNĂ decât Pământul, la o aruncătură de băț
„Când îți clădești fericirea pe nefericirea unei persoane, ea fiind chiar fiica ta...”. Ioana Ginghină tună și fulgeră după nunta lui Alexandru Papadopol cu Cristiana Luca
„Când îți clădești fericirea pe nefericirea unei persoane, ea fiind chiar fiica ta...”. Ioana Ginghină...
Peștele pe care nu trebuie să-l prăjești, altfel îi vei strica tot gustul. Secretul unui chef celebru: “Mai bine îl gătiți la cuptor”
Peștele pe care nu trebuie să-l prăjești, altfel îi vei strica tot gustul. Secretul unui...
Cartierul din București în care trăiau hoți, tâlhari și unii dintre cei mai periculoși infractori. A fost scrisă și o carte fără egal despre această zonă
Cartierul din București în care trăiau hoți, tâlhari și unii dintre cei mai periculoși infractori....
Decizie oficială luată de Călin Georgescu. Anunț pentru toți românii care l-au votat
Decizie oficială luată de Călin Georgescu. Anunț pentru toți românii care l-au votat
Laurette rupe tăcerea despre relaţile cu Horia Tecău, Cristi Borcea şi Ion Ţiriac. A recunoscut tot: „Se supără soţia lui!”
Laurette rupe tăcerea despre relaţile cu Horia Tecău, Cristi Borcea şi Ion Ţiriac. A recunoscut...
Jocuri gratuite oferite în februarie. Oferte pentru PC, săptămânal
Jocuri gratuite oferite în februarie. Oferte pentru PC, săptămânal
Exclusivitate Reuters: SUA consultă aliaţii europeni despre garantarea securităţii Ucrainei
Exclusivitate Reuters: SUA consultă aliaţii europeni despre garantarea securităţii Ucrainei
Victorie pentru Călin Georgescu. Americanii au confirmat. Anunț despre alegerile prezidențiale
Victorie pentru Călin Georgescu. Americanii au confirmat. Anunț despre alegerile prezidențiale
Tranzacțiile imobiliare din Capitală, în scădere. Cifrele sunt îngrijorătoare
Tranzacțiile imobiliare din Capitală, în scădere. Cifrele sunt îngrijorătoare
Patru ZODII sunt binecuvântate până la 1 martie 2025. Nativii care au parte de noroc și prosperitate
Patru ZODII sunt binecuvântate până la 1 martie 2025. Nativii care au parte de noroc...
Magnatul român care le-a cerut socrilor o maşină şi o sumă de bani pentru a da drumul unei afaceri a ajuns acum la fel de bogat ca Ion Ţiriac
Magnatul român care le-a cerut socrilor o maşină şi o sumă de bani pentru a...
Laurențiu Reghecampf a cerut-o în căsătorie Corina Caciuc! Cum a reacționat mama fiilor lui, Landon și Liam
Laurențiu Reghecampf a cerut-o în căsătorie Corina Caciuc! Cum a reacționat mama fiilor lui, Landon...
„Nu am fost dorită, am fost bătută și abandonată” Povestea cutremurătoare a celebrei cântărețe Carmen Rădulescu
„Nu am fost dorită, am fost bătută și abandonată” Povestea cutremurătoare a celebrei cântărețe Carmen...
A fost una dintre străzile vedetă ale Bucureștiului. Era printre cele mai populare artere comerciale din oraș. Aici veneau să cumpere și oamenii fără bani
A fost una dintre străzile vedetă ale Bucureștiului. Era printre cele mai populare artere comerciale...
Cuvântul lung din limba română care are același sens, indiferent de unde îl citești. Îl folosești destul de des, dar nu ți-ai dat seama de acest lucru
Cuvântul lung din limba română care are același sens, indiferent de unde îl citești. Îl...
Împăcarea anului în România. Mihai Bendeac ar putea reveni la Antena 1. Actorul a trecut peste scandalul din trecut
Împăcarea anului în România. Mihai Bendeac ar putea reveni la Antena 1. Actorul a trecut...
×